British Telecom podpisało umowę z Call Center Poland

Warszawa, 29 czerwca 2005 r. – W dniu dzisiejszym BT ogłosił zawarcie trzyletniej umowy o współpracę z Call Center Poland – największą na polskim rynku firmą telemarketingową. Kontrakt dotyczy dostarczenia najnowszej generacji usług IT, z których korzystały będą nie tylko własne call centers Call Center Poland, ale i call centers in-house zarządzane przez firmę. Jest to pierwszy tak duży kontrakt BT w Polsce od momentu otwarcia w 2004 r. oficjalnego przedstawicielstwa tej firmy w Warszawie.

W wyniku podpisanego kontraktu BT dostarczy sprzętu, oprogramowania i usług, rozszerzających obecne rozwiązania wykorzystywane przez Call Center Poland. Usługi dostarczone przez BT obejmą również instalację i utrzymanie platformy call center służącej do zarządzania kontaktów z klientami (CRM – Customer Relationship Management). W przypadku projektów outboundowych z wykorzystaniem Intelligent Predictive Dialling Call Center Poland planuje, że liczba minut rozmów zwiększy się nawet o 40% na godzinę. Jest to szczególnie ważne w wielkich kampaniach, gdzie w krótkim czasie trzeba skontaktować się z ogromną liczbą rozmówców.

„Wybraliśmy BT ze względu na dużą elastyczność i możliwości w zakresie różnych rozwiązań biznesowych. Dzięki wprowadzonym rozwiązaniom nasze usługi będą jeszcze bardziej wydajne, o czym wkrótce przekonają się nasi klienci. Rozmawiamy z BT również o outsourcingu IT naszych call centers, co oznacza, że nasza współpraca będzie rozwijać się dynamicznie” – powiedziała Kinga Nowakowska, dyrektor generalna Call Center Poland.

Oprogramowanie zostanie dostarczone przez europejską firmę Altitude Software, która jest jednym z wiodących, niezależnych dostawców rozwiązań dla ośrodków kontaktowych contact center na całym świecie. Poprzez sieć ponad 130 tys. agentów firma dostarcza oprogramowanie przedsiębiorstwom z 57 krajów świata, aktywnie rozwijając swoją obecność również w Europie Środkowo-Wschodniej. Dostarczony przez Altitude system jest w pełni zintegrowany z funkcjonalnością CTI (Computer Telephony Integration), który odpowiedzialny jest za inteligentne przekierowanie przychodzących połączeń telefonicznych, inicjowanie wychodzących połączeń i synchronizację danych z aplikacjami wykorzystywanymi przez pracowników call center. Ta jednoczesna integracja wszelkich informacji przychodzących i wychodzących z systemu daje możliwość spersonalizowania oferty kierowanej do klientów, co prowadzi zarówno do zwiększonej efektywności obsługi klienta, jak i zwiększonej wydajności świadczonych usług.

„Jesteśmy dumni, że nasze rozwiązania doceniła największa i najbardziej renomowana polska firma telemarketingowa. Oferta BT skierowana jest również do innych polskich firm, które dzięki usługom BT mogą poszerzać i rozwijać swoją działalność zarówno w kraju, jak i za granicą,” powiedział Aad Van Waveren, VP EMEA, BT.

BT rozwija swoją aktywność w Europie Środkowo-Wschodniej już od 1999 roku oferując pełen zakres usług, dostępnych głównie dzięki regionalnym placówkom usługowym mieszczącym się w Bratysławie, Budapeszcie, Pradze i Warszawie. W celu zapewnienia dalszego rozwoju swoich usług w Polsce, w sierpniu 2004 BT otworzyło oficjalne przedstawicielstwo w Warszawie. W Polsce BT oferuje usługi głosowe oraz usługi związane z transmisją danych, obejmujące Virtual Private Networks (VPN) oparte na takich technologiach jak: MPLS, Frame Relay, ATM oraz prywatne linie dzierżawione. BT aktywnie promuje także systemy zarządzania relacjami z klientami (CRM), centra kontaktowe (Contact Centre Service – CCS), multimedialne centra kontaktowe (Multi- Media Contact Centre) oraz outsourcing. Obecnie BT Poland obsługuje około 200 klientów z całego świata.

Archiwum